تنها منجی

تنها منجی

ماجرای ازدواج امام زمان (عج) قسمت اول
نویسنده : منتظر ظهور - ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٩
 

 ازدواج امام زمان (عج) قسمت اول

در همه زمانهای بعد از غیبت امام زمان (عج)  با ادعاهای دروغین  افراد مختلفی روبرو میشویم که خود را یا از فرزندان آن حضرت (عج) ویا از همسران آن حضرت معرفی میکنند  بعضا هم افراد ساده لوحی بوده اند که حرف آنان را باور کرده اند!!

 جدای از ادعای این افراد یکى از مباحث داغ پیرامون شخصیّت حضرت مهدى (عج)، زندگى شخصى و خانوادگى آن حضرت است!

 همانگونه که میدانیم ازدواج، سفارش خداوند و سنت موکدی است که رسول خدا(ص) دوری کننده از آن را از زمره مسلمانان خارج دانسته اند. از طرفی حفظ و بقای نسل بشر، رسیدن به سکونت و آرامش، برقراری ارتباط بین انسان‌ها و کسب صفات خوب انسانی، از مهم ‌ترین دستاوردهای ازدواج هستند. از سوی دیگر، رسول خدا(ص) و ائمه هدی(ع)، در پیروی از سنت‌های الهی و عمل به فرامین خداوند، بر دیگران پیشی گرفته و دستورات الهی را پیش از ابلاغ به مردم، عمل می‌نمودند.(1) ازدواج نیز یکی از سنت‌هایی است که معصومان(ع) نسبت به رعایت آن اهتمام ویژه‌ای داشتند. به همین دلیل، همواره این پرسش ذهن شیعیان عصر غیبت را به خود مشغول ساخته است که آخرین پیشوا و امام معصوم چگونه با این سنت الهی برخورد کرده‌اند؟

از این رو سخن از ازدواج یا عدم آن و داشتن فرزند و مکان زندگى و وضعیّت زندگى اولاد و کیفیّت زندگى آنها ، از بحثهاى جذّابى است که احیاناً در اذهان بسیارى از معتقدان به اووجود دارد وهمواره نیزبا ابهاماتى روبه رو است، که معمولا با جوابهاى ضدّ و نقیضى نیز مواجه است