نجوا باخدا

                                                         خدای من
گفتم : خدای من، دقایقی بود در زندگانیم که هوس می کردم سر سنگینم را که پر از دغدغه‌ی دیروز بود و هراس فردا، بر شانه های صبورت بگذارم، آرام برایت بگویم و بگریم، در آن لحظات شانه های تو کجا بود؟

گفت: عزیز تر از هر چه هست، تو نه تنها در آن لحظات دلتنگی که در تمام لحظات بودنت برمن تکیه کرده بودی، من آنی خود را از تو دریغ نکرده ام که تو اینگونه هستی. من همچون عاشقی که به معشوق خویش می نگرد، با شوق تمام لحظات بودنت را به نظاره نشسته بودم.

گفتم : پس چرا راضی شدی من برای آن همه دلتنگی، اینگونه زار بگریم؟

گفت : عزیزتر از هر چه هست، اشک تنها قطره ای است که قبل از آنکه فرود آید عروج می کند، اشکهایت به من رسید و من یکی یکی بر زنگارهای روحت ریختم تا باز هم از جنس نور باشی و از حوالی آسمان، چرا که تنها اینگونه می شود تا همیشه شاد بود.

گفتم : آخر آن چه سنگ بزرگی بود که بر سر راهم گذاشته بودی؟

گفت : بارها صدایت کردم، آرام گفتم از این راه نرو که به جایی نمی رسی، تو هرگز گوش نکردی و آن سنگ بزرگ فریاد بلند من بود که عزیزتر از هر چه هست از این راه نرو که به ناکجاآباد هم نخواهی رسید.

گفتم : پس چرا آن همه درد در دلم انباشتی؟

گفت : روزیت دادم تا صدایم کنی، چیزی نگفتی، پناهت دادم تا صدایم کنی، چیزی نگفتی، بارها گل برایت فرستادم، کلامی نگفتی، می خواستم برایم بگویی آخر تو بنده ی من بودی چاره ای نبود جز نزول درد که تو تنها اینگونه شد که صدایم کردی.

گفتم : پس چرا همان بار اول که صدایت کردم درد را از دلم نراندی؟

گفت : اول بار که گفتی خدا آنچنان به شوق آمدم که حیفم آمد بار دگر خدای تو را نشنوم، تو باز گفتی خدا و من مشتاق تر برای شنیدن خدایی دیگر، من می دانستم تو بعد از علاج درد بر خدا گفتن اصرار نمی کنی وگر نه همان بار اول شفایت می دادم.


گفتم : مهربانترین خدا، دوست دارمت . . .

گفت : عزیز تر از هر چه هست، من دوست تر دارمت . . .

/ 9 نظر / 19 بازدید
حسن

سلام ضمن تشکر از محبت شما ، لینک شما نیز در وبلاگ ثبت شد. با تشکر

حقیقت

سلام خیلی ممنون که پیشنهاد تبادل لینک رو قبول کردید و از بابت این که تو زحمت افتادید هم ممنونم و هم معذرت می خوام. بازم ممنون. شما رو با اسم منجی تنها لینک کردم اگر من رو با نام ایران اسلامی لینک کنید ممنون می شم. موفق و سلامت باشید در ضمن وبلاگ مفیدی دارید.

يه دوست خوب

سلام ممنون از اين نجواي بسيار زيبا خيلي قشنگ بود خدا بهتون توفيق بده

صبا

خیلی زیبا بود مطالب جالبی دارید برام میل کنید مرسی

ناشناس

طالبت خیلی جالب است ن داستان حضرت نرجس خاتون رو خواندم خیلی چیز ها رو که نی دونستم فهیدم متشکر

بهنام

زیبا بود

فاطمه

متنی که گذاشتین واقعا قشنگ و دلنشین بود با خوندنش نتونستم جلوی اشکهامو بگیرم

یاس22

خیلی زیباست آبجی فدای احساس پاکتون...